עמוד הבית / כללי / גישור גירושין – מתגרשים בצורה נכונה

גישור גירושין – מתגרשים בצורה נכונה

תקראו ותבינו היטב: גישור גירושין הוא המהלך החשוב ביותר שיש לבצע בפירוק הזוגיות שלכם. לא פחות ולא יותר, גישור מקצועי לגירושין אומר שאתם הולכים עם איש מקצוע אדיב אכפתי ומסור כדי לעבור ביחד את אחד הדברים המאתגרים ביותר בחיים שלכם. לקבל ליווי של גישור בתהליך הגירושין שלכם זה חשוב בצורה שקשה להבין מקריאת מאמר, אבל תשאלו מי שעבר גירושין בעבר ותגלו זאת מיד.

אני מקווה שהפנמתם את המסר במשפטים הראשונים, ושאתם מוכנים למסע המשותף לפירוק השותפות בצורה נבונה. תהליך גירושין אחראי נתמך בגישור מקצועי, ובשום אופן לא נעשה עצמאית, בטח כשיש כעס, מתח, רכוש משותף, ילדים, עסקים פעילים, נכסים שונים, משכנתא וכיו"ב.

אבל למה כל-כך חשוב גישור גירושין?

הגישור בתהליך הגירושין חשוב מכמה סיבות עיקריות:

  1. הפחתה משמעותית במתח הנפשי – אין גירושין בלי מתח. זה פשוט לא קיים, אפילו אם הוא מוסתר היטב. מחקרים מראים כי מתח נפשי הוא הגורם מספר אחת למחלות שהוגדרו ברפואה המודרנית כ"מחלות ע"ר סטרס (Stress Related Disease) ובעידן בו כמות הגירושין (עם גישור או בלעדיו) מתחילה להשתוות לכמות החתונות – אתם יכולים לתאר לעצמכם כמה לחץ זה יוצר.
  2. הפחתה בעלויות – כן, שמעתם נכון, לרוב, ובעיקר כשעורכי דין מעורבים, מגשר מקצועי לגירושין יעזור לכם להוריד משמעותית את החיכוך והסכסוכים ויאפשר מעבר חלק בלי הוצאות מוגזמות לשני הצדדים.

גישור גירושין כשיש ילדים

בואו נקרא לילד בשמו – הילדים שלנו זה הדבר החשוב ביותר. עם כל הכבוד לזה שאמא ואבא לא מסתדרים ביניהם, הרי שבחרתם להביא ילד לעולם, וכעת הוא מסתכל מעלה אליכם, ובואו לא נשלה את עצמנו – הרי אי-אפשר להסתיר מהם כלום. אם מישהו צריך שתעזרו במגשר מקצועי לגירושין שלכם, זה הילדים.

גישור מקצועי לוקח בחשבון את כל החבילה, כאשר הילדים יושבים בראש הפירמידה והדאגה לשלומם הנפשי (והפיסי) כאחד הם בראש סדר העדיפויות, דבר שבתוך הכעס, הבלבול הרגשי הרב והמתח מהגירושין אנו כהורים נוטים ללכת לאיבוד. אם החלטתם לפרק את החבילה, חפשו גישור גירושין מקצועי, ותחסכו מכם ומהילדים עוגמת נפש, בעזרת מעבר חלק מביחד ללחוד.

Check Also

מס רכישה

מה צריך לדעת על מס רכישה? 

אם בפעם הראשונה בחייכם, אחרי התלבטות של שנים רבות ואחרי שאתם חוסכים בכל שנה לא …