עמוד הבית / כללי / באילו מקרים כדאי לחפש עורך דין נזקי רכוש?

באילו מקרים כדאי לחפש עורך דין נזקי רכוש?

רוב בני האדם לא אוהבים אי ודאות בחיים שלהם, ובהתאם מצטיידים בביטוחים שונים. בפרט ישנן פוליסות שמכסות נזקים לרכוש, ואם מתרחש אירוע שבמסגרתו אכן נפגע הרכוש, ניתן לפנות לחברת הביטוח על-מנת להפעיל את הפוליסה. בכל מצב שבו חברת הביטוח לא משתפת פעולה ולא ממלאת את ההתחייבות ללקוח, ניתן – וכדאי – לפנות לעו"ד מומחה לתביעות נזקי רכוש.

ייעוץ משפטי מקצועי רלוונטי גם למי שרוצה להגיש תביעת נזיקין כנגד מי שגרם לנזק מלכתחילה.

האם ישנה התיישנות בתביעות בגין נזק לרכוש?

כן.

תביעה בגין נזקי רכוש כנגד מי גרם לנזק ניתן להגיש עד 7 שנים ממועד התרחשות האירוע. תביעות למימושה של פוליסת הביטוח הרלוונטי אפשר להגיש עד 3 שנים מהמועד הנ"ל. בכל מקרה ההמלצה היא כמובן לפנות אל עורך דין נזקי רכוש מיומן סמוך ככל האפשר ליום שבו נגרם הנזק ולקבל את המגיע לכם בפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי.

באילו סוגי נזקים מטפל עורך דין נזקי רכוש?

עורך דין נזקי רכוש עשוי לטפל במגוון רחב של מקרים, ובפרט בנזקים לכלי רכב, בין אם בתאונת דרכים ובין אם בנסיבות אחרות. במקרים שבהם התרחשה תאונה באחריותו של נהג אחר, כדאי לשקול לא להפעיל את הפוליסה שלכם אלא לתבוע את חברת הביטוח של אותו נהג.

מצב נוסף שבו עו"ד מומחה לתביעות בגין נזקי רכוש עשוי לסייע לכם הוא אחרי הצפה של בית עסק או דירת מגורים (בתנאי כמובן שהצטיידתם מראש בביטוח תכולת דירה ו/או ביטוח מבנה).

אילו מסמכים מצורפים לתביעה?

המסמכים שאותם עורך הדין שמטפל בנזקים לרכוש מצרף לתביעה הם דוחות שמאות רלוונטיים, תמונות שמעידות כי אכן נגרם נזק משמעותי לרכוש, עדים אם יש כאלה ועוד ראיות המוכיחות את היקף הנזק ואולי גם את הגורמים לו.

איזה בית משפט מוסמך לדון בתביעות אלה?

כשהסכום שאותו תובעים הוא עד 2.5 מיליון ₪ התביעה תתברר בבית משפט שלום. סכומים גבוהים יותר מחייבים פנייה לבית משפט מחוזי. חשוב להדגיש כי במקרה של תביעת נזיקין נטל ההוכחה הוא על דורש הפיצוי, ועל כן חשוב למצוא עורך דין נזקי רכוש מנוסה מאוד.

Check Also

עורך דין רשלנות רפואית

טיפים לבחירת עורך דין רשלנות רפואית

נפלתם קורבן לרשלנות רפואית? כאן תקבלו הסבר איך היא מוגדרת וטיפים לבחירת עורך דין רשלנות …