עמוד הבית / כללי / איך מתבצע תרגום מסמכים מקצועי?

איך מתבצע תרגום מסמכים מקצועי?

המאה ה-21 מתאפיינת במספר הולך וגדל, בקצב מסחרר, של מסמכים מכל הסוגים ובכל השפות, בין אם מודפסים ובין אם בגרסה דיגיטלית: מסמכים משפטיים, מסמכים רפואיים, דוחות פיננסיים, מחקרים באינספור תחומים, תוכניות עסקיות, עבודות אקדמיות, חוזים שונים ועוד ועוד. מאפיין מובהק נוסף של התקופה שבה אנחנו חיים היא מעבר תכוף של ידע בין בני אדם, עסקים וארגונים, כשתרמה לכך מהפכת התקשורת וגם לעובדה שאנחנו חיים בעידן המידע יש לכך השפעה. חלק בלתי נפרד ממהפכת המידע ומקיומן של כל כך הרבה אינטראקציות מכל הסוגים יש לשירותי התרגום, שמבטיחים שכל פיסת אינפורמציה שהייתה במסמך שנכתב בשפה אחת תופיע באופן המדויק ביותר גם במסמך שיעשו בו שימוש אנשים שמדברים שפה שנייה.

הבנת המהות ולא רק המלים

המפתח המשמעותי ביותר במסגרת תרגום מסמכים מקצועי הינו הבנה מעמיקה של מהות הטקסט ולא רק של המלים שמרכיבות אותו. כל שפה היא עולם ומלואו שכולל הרבה יותר מאוצר מלים וכללי תחביר – ישנם גם ז'רגונים מקצועיים כאלה ואחרים, משלבים לשוניים שונים, ניואנסים דקיקים ורבי חשיבות, מקרים שבהם נאמר או נכתב משהו אחד אבל הכוונה היא דווקא הפוכה, מטאפורות ודימויים מקובלים שלאו דווקא יובנו ע"י דוברי שפות אחרות ועוד אינספור מרכיבים שמחייבים את כל מי שמתרגם מסמכים להבין את המהות האמיתית של כל מסמך ולא לבצע תרגום טכני נטול הקשרים.

תרגום מסמכים – מהירות לא על חשבון האיכות

מאפיין בולט נוסף של שירות תרגום מקצועי בימינו הוא המהירות. אנחנו חיים בעידן שבו קצב השינויים מסחרר, ורובנו, אם לא כולנו, נדרשים לעמוד בקצב ולהיות יעילים מאוד. חשוב כמובן שהמהירות הנדרש עבור ביצוע תרגום מסמכים לא תבוא על חשבון האיכות ולא תפגום ברמת הדיוק של התרגום.

דיסקרטיות

עוד מרכיב הכרחי בשירות תרגום מסמכים איכותי באמת הוא דיסקרטיות. בחלק גדול מהמקרים המסמך המתורגם כולל תכנים שמן הראוי שלא ייחשפו לעיניים אחרות, שעלולות להיות עוינות, ובהתאם מתרגם מסמכים רציני יהיה לא רק בעל שליטה מלאה בשפת המקור ובשפת היעד ובעל יכולת הבנה טובה של התכנים אותם הוא מתרגם, אלא גם בעל אישיות מתאימה ובפרט איש מקצוע שאמון על דיסקרטיות.

Check Also

הסכם סודיות

חתימה על הסכם סודיות

אתם מנהלים פרויקט חדש שבו לא כל העובדים לוקחים חלק? או שאולי אתם מגייסים עובדים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *