עמוד הבית / כללי / איך עושים מסחר עצמאי ונשארים ללא רבב

איך עושים מסחר עצמאי ונשארים ללא רבב

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא, יותר ויותר אנשים שבוחרים לבצע מסחר עצמאי בשוק ההון. הם מתחברים לזירת מסחר, פותחים חשבון סוחר ומתחילים להשקיע. בצורה כזו הם לא תלויים בברוקרים ולא תלויים במנהלי השקעות, הם מבצעים הכל בעצמם. בצורה הכי פשוטה והכי קלה.

לצערנו, יש לא מעט אנשים שפונים אל מסלול של מסחר כזה מבלי להתחשב במה שהחוק דורש, מבלי לעמוד בכללים השונים של מסחר הגון. במילים אחרות, הם מוכנים לעבור על החוק במטרה להרוויח יותר, הם מוכנים לקצר דרכים, במטרה להרוויח כמה שיותר. מן הסתם, זה לא חוקי, וזה יכול להוביל להתערבות משטרתית על כל המשתמע מכך.

אך אפשר לעשות מסחר עצמאי גם מבלי לעשות קיצורי דרך. אפשר להרוויח גם בלי לחפש דרכים איך לעבור על החוק. זה אולי דורש יותר סבלנות, אולי לא תמיד נגיע לתוצאה שאנחנו מייחלים לה, אבל בדרך זו אנחנו נפעל על פי החוק ולא תהיה סכנה שאנחנו נמצא את עצמנו מול חשדות כאלה ואחרים.

על מנת לעשות מסחר עצמאי ולשמור על החוק וכללי האתיקה בתחום, אנחנו צריכים כמה דברים. ראשית, להחליט שאנחנו פועלים אך ורק לפי מה שהחוק מתיר, שנית, להיות מוכנים לדרך ארוכה, לא פשוטה, ולא לחפש את הקיצורים, שלישית, לקרוא היטב מה החוק מתיר ועל מה אוסר, לא להיות מושפע מאחרים שכן עוברים על החוק, ובמילים אחרות, לעשות הכל על פי הספר.

לפני שאנחנו נציג כמה דוגמאות מה עלינו לעשות וממה עלינו להימנע, צריך לומר, לא מדובר בדברים מסובכים מדי. אנחנו לא צריכים לנקוט בגישות ייחודיות בשביל לשמור על החוק. אנחנו פשוט צריכים לפעול בצורה מסוימת, הגיונית, סבירה. אנחנו לא צריכים יותר מזה.

איך שומרים על מסחר נקי?

הכלל הראשון, פשוט לפעול בשיטה רגילה של קנה ומכור. בלי שום שטיקים מסביב. בדיוק כמו שאנחנו הולכים לחנות וקונים מוצר מסוים. אם אנחנו נסתכל על זה ככה, אז אולי ננקוט בגישה סולידית, אך זו גם גישה שמבטיחה שנפעל בצורה הגונה וישרה.

הכלל השני, לא להשתמש במידע שעומד לרשותנו באופן לא חוקי. בין אם זה להפיץ אותו בפורומים ובמקומות אחרים בשביל לנפח את ערך האופציה שלנו או להיפך, אנחנו גם לא יכולים להשתמש בזה לצורך השקעה בצורה כזו או אחרת. אנחנו צריכים לדעת שכל דבר שאנחנו משתמשים בו לשם ניפוח הערך, איננו חוקי.

הכלל השלישי, אסור לנו להתפתות לדברים שהם לא חוקיים, דברים שנשמעים לא סבירים ולא הגיוניים. אם נדמה לנו שאנחנו מקבל הצעה לדבר כזה, ההיגיון אומר שעלינו לבחון האם זה חוקי,, האם זה מותר, מה יכולים להיות הסיבוכים ואיפה זה יכול להעמיד אותנו. אם זה לא חוקי או שיש חשש שזה יוביל למעשה לא חוקי, אז אנחנו צריכים לא להתפתות ולא להסכים לכך.

 

Check Also

הסכם סודיות

חתימה על הסכם סודיות

אתם מנהלים פרויקט חדש שבו לא כל העובדים לוקחים חלק? או שאולי אתם מגייסים עובדים …