עמוד הבית / כללי / אילו שירותים מספק עורך דין לענייני עבודה?

אילו שירותים מספק עורך דין לענייני עבודה?

היחסים בין עובדים למעסיקים הם יחסים מורכבים. בנוסף יש להם השפעה ניכרת על שני הצדדים, ולכן ישנה חקיקה נרחבת למדי בתחום. בנוסף לדיני העבודה ישנן גם פסיקות – של בתי דין לעבודה ושל בג"צ – שנחשבות מחייבות, ולכן בכל מקרה של קונפליקט בין עובד למעביד, כדאי לשכור את שירותיו של עו"ד מומחה לענייני עבודה.

גיבוש חוזי עבודה מדויקים

שירות חיוני אחד שמספק עורך דין לענייני עבודה הוא עריכת הסכמי עבודה שישקפו את מלוא האינטרסים של המעסיק – אבל גם של העובדים. בהקשר זה כדאי לזכור שחוזה שלא עומד בתנאי החוק, על כל התקנות העדכניות, אינו חוקי. בנוסף, על-מנת למצוא עובדים איכותיים – וכמובן שההון האנושי הוא אחד המשאבים החשובים ביותר בכל עסק וארגון – רצוי לספק להם סביבת עבודה מוצלחת ובפרט חוזה הוגן.

בהתאם עו"ד בתחום העבודה ינסח חוזה שמייצר מצב של WIN-WIN אמיתי.

ייצוג עובדים

במערכת היחסים שבין מעסיק לעובדיו, העובדים הם במקרים רבים הצד החלש יותר, ולכן הם אלה שנזקקים לעיתים קרובות יותר לשירותיו של עורך דין לענייני עבודה. בפרט תתבצע פנייה לאיש מקצוע מנוסה במקרי פיטורין לא חוקיים או כאלה שלא שולמו בעקבותיהם הפיצויים הרצויים, במקרים של הרעת תנאים, כשמתרחשת הטרדה מינית במקום העבודה (או כל הטרדה אחרת כמובן) וכן במצבים שבהם מעמד העובד אינו ברור (עובדי קבלן / פרילנסרים).

המפתח למיצוי הזכויות בעזרת עורך הדין לעבודה הוא ניסיון, וחשוב לא להתפשר על כך.

איך עורך דין לענייני עבודה מסייע למעסיקים?

עורך דין לענייני עבודה עשוי לסייע כמובן גם למעסיקים. כך למשל במקרה שבו המעסיק נתבע על-ידי אחד העובדים, או אפילו קבוצה של עובדים, נדרשת הגנה משפטית מקצועית, ומי שמייצג את המעסיק בבית הדין לעבודה יהיה משפטן מיומן בעל יכולות גבוהות גם בליטיגציה. על-מנת להבטיח מקסימום בקיאות בסוגיות הרלוונטיות בתחום יחסי העבודה נדרשת התעדכנות מתמדת ולמידה של כל הפסיקות הרלוונטיות. בפרט כך הדבר כשמדובר על מעסיק, שבמקרים רבים מוצא עצמו בבית משפט בעמדת נחיתות, דווקא מפני שבמקום העבודה הוא הצד החזק.

Check Also

גישור

האם הליך גישור הוא אופציה שגם לכם כדאי לנסות? 

ויכוחים, מריבים ואינספור חילוקי דעות הם חלק מהחיים של כולנו. עם זאת, יש מקרים שבהם …