עמוד הבית / דיני חברות / תקנות רישוי עסקים – מי צריך ואיך עושים את זה?

תקנות רישוי עסקים – מי צריך ואיך עושים את זה?

מתכננים לפתוח עסק? כאן תוכלו לקרוא את כל מה שאתם צריכים לדעת על תקנות רישוי עסקים!

מהן תקנות רישוי עסקים?

התקנות לרישוי עסקים נועדו להסדיר את אופן קבלת הרישיון לפתיחת עסק, העובד ממקום מסוים כדוגמת משרד, מפעל, חנות וכדומה. המטרה היא לאפשר לעסקים כאלו לעבוד במקום מסודר ובטיחותי ולהגדיר באופן מסודר וברור מהם התנאים הדרושים לשם כך על ידי בחינת הצרכים של העסק לצד האפשרויות שהמבנה בו הוא יעבוד נותן לו וכמובן, בהתאם לאפשרויות המוגדרות על ידי הרשות העירונית, בה עתיד להתקיים העסק.

מי צריך רישיון עסק?

חשוב לציין, שלא כל עסק זקוק לרישיון. לדוגמה, עסק שעובד מהבית אינו זקוק לו ויכול לעבוד בלי דאגות לאחר פתיחת העסק ברשויות המס בלבד. לעומת זאת, כל עסק שעובד במבנה חיצוני מכל סוג שהוא צריך רישיון עסק. אם כן, אם לדוגמה יש לכם עסק של טיפול מסוג כלשהו ואתם עובדים מהבית או בבית הלקוח, אינכם צריכים רישיון עסק. אבל אם אתם מחליטים להגדיל את העסק ולפתוח קליניקה, תצטרכו לקבל רישיון לכך.

עסק ללא רישיון – ההשלכות

תקנות רישוי עסקים הן מעוגנות בחוק ומטרתן היא להבהיר לכל בעל עסק באילו תנאים עליו לעמוד כדי בתנאים הדרושים לשם קיום עסק במקום ייעודי. היות שכך, בעל עסק שמחזיק מקום מסוים לטובת העסק שלו ללא רישיון, עובר עבירה פלילית לכל דבר ועניין וכך הוא מסתכן בצו סגירה של העסק, בקנסות ואפילו במאסר.

הדרישות לקבלת רישיון עסק

כאמור, בשביל לקבל רישיון עסק יש לעמוד בדרישות של תקנות רישוי עסקים. עמידה בדרישות אלו כרוכה, בין היתר, בריצות בין הגורמים השונים, שצריכים לתת את האישור שלהם כדי לקבל את הרישיון. הכוונה היא לגורמים כדוגמת המשטרה, מכבי האש, משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה ועוד.

היות שמדובר על השקעה של זמן ומאמצים חשוב שתדעו, שבאפשרותכם להיעזר בחברות, שזהו תחום ההתמחות שלהן והן יוכלו לעזור לכם לקבל את רישיון העסק שלכם מהר יותר וביתר יעילות.

Check Also

גישור

האם הליך גישור הוא אופציה שגם לכם כדאי לנסות? 

ויכוחים, מריבים ואינספור חילוקי דעות הם חלק מהחיים של כולנו. עם זאת, יש מקרים שבהם …