עמוד הבית / כללי / טיפים לבחירת עורך דין רשלנות רפואית

טיפים לבחירת עורך דין רשלנות רפואית

נפלתם קורבן לרשלנות רפואית? כאן תקבלו הסבר איך היא מוגדרת וטיפים לבחירת עורך דין רשלנות רפואית!

מהי רשלנות רפואית?

החוק העוסק ברשלנות רפואית נכלל בתחום המשפטי של דיני נזיקין ועל פי החוק, ההגדרה של רשלנות רפואית היא כשמטופל מקבל או לא מקבל טיפול רפואי כפי שהוא זקוק לו ובאופן שאיננו מותאם להיגיון הסביר. בנוסף, כדי להוכיח שאכן התקיימה רשלנות רפואית, על התובע להוכיח שנגרם לו נזק כתוצאה ישירה של הטיפול הרפואי שקיבל או מאי קבלת הטיפול הנחוץ לו.

תחום ההתמחות של עורך דין רשלנות רפואית

כאמור, נושא הרשלנות הרפואית הוא חלק מדיני הנזיקין ולכן, כאשר מחפשים עורך דין רשלנות רפואית צריך לוודא שהוא אכן מתמחה בדינים אלה ולא בתחומים אחרים של דיני נזיקין. כמו כן, ממש כפי שמקצוע הרפואה מחולק לתחומים רבים גם עורכי דין רבים, שעוסקים ברשלנות רפואית מתמחים לעתים בתחומי רפואה מסוימים. לדוגמה, רשלנות רפואית בתחום המיילדות, בתחום הרפואה הנפשית וכך הלאה.

מידת ההתמחות

כל עורך דין מוסמך יכול לבחור להתמחות ולעסוק בדיני נזיקין וברשלנות רפואית. אבל לא לכל אחד יש את הידע המקצועי והניסיון הדרושים בשביל לייצג בבית המשפט, ועוד יותר כאשר מדובר על תיקים מורכבים! חשוב להבין, שכל מי שעוסק במקצוע הרפואה מבוטח וכך יש באפשרותו לקבל ייצוג איכותי בבית המשפט ולכן גם אתם צריכים למצוא עורך דין רשלנות רפואית, שייצג אתכם ואת האינטרסים שלכם כראוי.

לסיכום

הנושא של רשלנות רפואית הינו נושא כאוב לכל הנוגעים בדבר ולכן יש לנהוג בו במידת הרגישות המתבקשת. חלק מאותה רגישות הוא הצורך של הנפגע וקרוביו לקבל ייצוג משפטי הולם, אשר יבהיר באופן שאיננו משתמע לשתי פנים מה בדיוק קרה, איך הדברים יכלו להתנהל אחרת ומהו הנזק שנגרם למטופל כתוצאה מרשלנות זו. 

היות שכך, אחד הדברים החשובים ביותר הוא בחירה נבונה של עורך דין רשלנות רפואית, שאותה מומלץ לעשות הן בהתאם לתחום ההתמחות הספציפי של עורך הדין והן בהתאם לניסיון המשפטי שהוא צבר בעבודתו.

Check Also

גישור

האם הליך גישור הוא אופציה שגם לכם כדאי לנסות? 

ויכוחים, מריבים ואינספור חילוקי דעות הם חלק מהחיים של כולנו. עם זאת, יש מקרים שבהם …